۲۸۸.مامانیش...

وقتی اصفهان بودم گیو بهم گفتش که مامان بزرگش رو بردن بیمارستان و یه جورایی حالت کاملا بیهوشی داره، حدس میزدم اوضاع باید چجوری باشه... البته مامانی بنده خدا ۲ سال هستش که فقط رو تختش خوابیده و هیچکس رو هم نمیشناخت، فقط یه سری اشعار رو یادش بود و بچگی بچه هاش رو... این مادری چه میکنه با آدم که هیچی‌ هم یادت نیاد٬ یادت می‌مونه که مادری و باید مواظب میوه‌های زندگیت باشی‌؟! فکر کنم اینجا هم نوشتم از اون باری که با گیو رفتیم پیشش و من دیگه نتونستم برم، تحمل دیدن ناتوانی‌ها رو ندارم. وقتی‌ عکس‌ها رو دیده بودم یه خانوم قوی و خندون دیده بودم که کاملا سر حال هستش و تکیه گاه بچه هاش، خانومی که وقتی‌ شوهرش رو تو میانسالی از دست میده بچه هاش رو به بهترین نحو سر و سامون میده و موفق و قوی بارشون میاره. با دیدن عکس هاش پیش خودم گفتم مامی گیو هم از این مادر درس زندگی‌ گرفته که در عین مهربونی و شاد بودن قوی و منطقی‌ و محکمه. اما کسی‌ که ما رفتیم ملاقاتش برای همه چیز احتیاج به بقیه داشتافسوس مامان گیو کلی‌ گریه کرد و به من گفت به گیو هم گفتم اگه روزی اینجوری شدم نذارین من عذاب بکشم، بذارین زود راحت شم، من اون روز فقط اشک می‌ریختم ولی‌ خیلی‌ دوست داشتم بگم: آخه وقتی‌ شما دلتون نمیاد مادرتون رو از دست بدین، چجوری گیو دلش میاد زبونم لال؟

 

حالا گیو دیگه مامانی نداره و مامیش هم تو راه بیمارستان بود که کارای قانونی و اداری رو انجام بده. منم هی‌ زنگ میزنم به گیو میگم الان ناراحتی؟ اون طفلک هم مگه جرات داره بگه آره؟! هی‌ میگه من خوبم و ببین مامانی الان راحت شده دیگه، دیگه رو تخت نیست و هر جا دوست داره میره، رفته پیش شوهرش که خیلی‌ دوستش داره... ولی‌ من مگه اشکم بند میاد؟! بعد اونه که منو آروم میکنه و بهم دلداری میده و سعی‌ میکنه با منطق منو قانع کنه که این همون بهترین اتفاقه. قبل از این قضیه هر روز که با مامی صحبت می‌کردم هیچوقت نگفتیم ایشالا بهتر شن، همش می‌گفتیم ایشالا همون که بهترین حالت هست براشون پیش بیاد... بابای‌ مامی جنوب دفن شدن و الان مامانی هم باید بره پیش شوهرش، شاید گیو هم بره، رفتن و نرفتن خودم رو هم که اصلا نمیدونم.

 

اصفهان خوب بود، دیدن مامان و خاله و ۲ تا جوجه شیطون و مودب و جیگرشقلب بعد از اونم افتادیم تو وادی کار و دست و دلمم به نوشتن نمی‌رفت واسه همین قضیه. قبل از اصفهانم حسابی‌ خوش گذرونی کردیم، یه باغ تو لواسون دعوت شدیم که خود بهشت بود و چقدر جیغ زدیم و رقصیدیم و میوه خوردیم و خوش گذروندیم، اصلا از شمال تا اصفهان لاینقطع عشق و حال داشتیم، حتی هر روز وسط هفته، خدا رو شکر.

 

دوستای خیلی‌ ماه و مهربونم، من اصلا از تسلیت گفتن و شنیدن خوشم نمیاد! دیگه مهرسا ‌ست و اخلاق‌های عجیب و غریب و شخماتیکش!خنثی برای همینم کامنت دونی رو میبندم که اگه کسی‌ هم اشتباها خواست کاری کنه نتونه!!!ابرو در مورد پست‌های رمزی هم باید بگم نگرخید فرزندانم، اینا چون حواسم نبود عکس هاشو بذارم ادامه مطلب کلی صفحه رو شلوغ و دراز کرده بودن٬ مجبور شدم رمزی کنم. رمز هر کدومم شماره همون پست هستش، مثلا : رمز پست ۲۷۸.عکس شمالی‌ می‌شه = 278 ، این رو اینجا تو متن گفتم که مچ اونایی که عکس می‌بینن و در میرن رو بگیرم، چون بعد میان تو خصوصی می‌پرسن مهرسا چرا من رمز ندارم!؟!!ابرو

/ 0 نظر / 2 بازدید